Loading...
کاغذهای خوراکی از جنس سبزیجات
چهارشنبه 01 شهریور 1396 مدیر پرتال 1813 0

کاغذهای خوراکی از جنس سبزیجات

کاغذهای خوراکی

خبری جالب به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما دانشجویان چینی با استفاه از سبزیجات، کاغذ خوراکی تولید کرده اند. شش دانشجوی چینی روز شنبه در سومین دوره رقابت های سراسری کارآفرینی نوآورانه که در شهر چونگ کینگ در جنوب غربی این کشور برگزار شده بود برای ابتکار جدید خود که تولید کاغذ خوراکی است، به مقام دوم رسیدند.

این کاغذ از سبزیجاتی مانند سیب زمینی، هویج، کلم بروکلی و کلم بنفش ساخته شده است. این کاغذ به رنگ سبزیجاتی است که از آنها ساخته شده است. شیائو شینگنینگ، یکی از این شش دانشجو گفت: هر تکه از این کاغذ طعم خاص خودش را دارد چون از مواد خام مختلف ساخته شده است. ما می خواهیم محصولات ما طعم مواد خام اولیه خودشان را حفظ کنند. مثلا کاغذی که از سیب زمینی تولید می شود باید طعم سیب زمینی داشته باشد.

دانشجویان چینی گفتند این کاغذ علاوه بر خوردنی بودن باید دیگر خصوصیات محصولات سازگار با محیط زیست را نیز داشته باشد. لی ویجو، دانشجوی دیگر چینی، گفت: ما در فکر این هستیم که با کاغذهای خوردنی انواع بلیت های کاغذی مانند بلیت سینما یا بلیت وسایل نقلیه عمومی چاپ کنیم و بعد روی آنها کدهای واکنش سریع (QR codes) بزنیم. از آنجا که این نوع بلیت ها خوردنی هستند، مردم می توانند پس از استفاده آنها را بخورند. بدین ترتیب، ما می توانیم منابع طبیعی را حفظ کنیم.

منبع: ایپنا

- گروه اخبار 1 #اخبار چاپ  #تولید کاغذ  #چاپ  #کاغذ