Loading...
ساخت فوری صندلی با چاپگرها سه‌بعدی
سه شنبه 14 شهریور 1396 مدیر پرتال 1626 0

ساخت فوری صندلی با چاپگرها سه‌بعدی

در حالی که تمامی چاپگرهای سه بعدی موجود محصولات خود را در قالب قطعات مجزا و به صورت لایه لایه و منقطع تولید می کنند، چاپگر سه بعدی رباتیکی ابداع شده که محصول نهایی یکسره عرضه می کند.

بر اساس این گزارش، این چاپگر که در قالب یک بازوی رباتیک طراحی شده، با استفاده از یک رشته پلاستیک مایع و بدون قطع فرایند تولید می تواند یک صندلی را با سرعت و با مصرف مواد کمتری در مقایسه با چاپگرهای سه بعدی نسل قبلی تولید کند.

 

این چاپگر سه بعدی در مدرسه معماری بارلت لندن طراحی شده و پلاستیک مایع را بر مبنای برنامه ای از قبل مشخص شده در سطوح عمودی و افقی پخش می کند تا پس از خشک شدن این پلاستیک محصول نهایی یعنی صندلی قابل استفاده باشد.

 

با استفاده از چاپگر یاد شده لازم نیست هر بار یک لایه از محصول مورد نظر چاپ شده و پس از تکمیل هر لایه مجددا دستگاه برای چاپ لایه بعدی راه اندازی شود. بلکه کل فرایند در یک مرحله و با دقت فراوان اجرا می شود. البته طراحی محصولات این چنینی کار دشوارتری است. به همین منظور نرم افزار ویژه ای برای طراحی دقیق اشیای سه بعدی و ارسال داده ها به بازوی رباتیک طراحی شده است.

محصولاتی که به این شیوه تولید شوند، بسیار ارزان قیمت نیز خواهند بود و انتظار می رود نرم افزار مورد استفاده برای این کار تا قبل از پایان سال ۲۰۱۷ در دسترس علاقمندان قرار بگیر

- گروه اخبار 1